Ne ilginç insanoğlunun yaşamı. Her bir dünya farklı bir yaşam sürüyor. . Bambaşka pencerelerden bakıyor.

Hayat ne zor insanoğlu için. Dikenler de batıyor ayağına, taşlar da değiyor… Çıkmaz sokak sandığın yollar da oluyor. Hiç bitmesin istediğin yolculuklar da… Ne garip.

Zor sanmıştım bu güne kadar hayatımı. Sanıyorum artık daha büyük bir yokuşa girdim. Sabırla aşılacak, gözyaşı ile yoğrulacak zamanlara… ne acıymış sonunu bilmediğin bir yolda her gün başka bir ihtimalin içinde yolculuk yapmak.

Hayatın içinde kimimiz hastalıklarla boğuşuyor, kimimiz ise sağlıkla, tatil ve gezme planlarını yapıp güzelce vakit geçiriyor.  Dedim ya hayat işte böyle; sen hastasın, mutsuzsun diye yerinde durmuyor. Herkes yaşama çabası içinde bir başkasının derdi diğer bir insanda ufacık bir sorun olarak bile gözükmüyor.
Hatta ‘o da ne ki bizim yaşadıklarımızın yanında hiç’ gözüyle bakılıyor.

İnsanlar kendilerini düşünmekten başkalarını unutur olmuş, ufacık da olsa bir nasılsını çok görüp yüz yüze gelmemek için binbir kılığa giriyorlar. Oysa ki düşenemez olmuşlar, bir gün o kişiye muhtaç kalabileceklerini..

Söylemek istediğim de şu aslında bugün sağlıklı ve mutluyken ertesi güne uyandığımızda hiç beklemediğimiz bir sorunla karşı karşıya kalabiliyoruz bu hayatta , insanları anlamayı bıraktığımız, bencil olduğumuz her an bize kötü bir durumla geri dönüyor.

Şanslarınızı , mutluluklarınızı ve hayatınızdaki huzuru kendiniz yarattığınız için kendinizle gurur duyun ve sizi olumsuzluğa iten insanlardan uzak durun, mutluluğu yakalamak bizim elimizde..

(Visited 15 times, 1 visits today)

1 Comment

  1. burakkaradas Ağustos 30, 2020 at 7:18 pm

    Hayata sadece bir kere geliyoruz ve bu hayatı da mutsuz bir şekilde geçirmek istemiyoruz. Tam olarak dediğiniz gibi sizi mutlu etmeyen her insandan uzak durun. Hayat kısa, kuşlar uçuyor..

YORUM YAP