Herkes hata yapıyor, büyük hatalar da.. Bazı hataların geri dönüşü olmayabilir, kişinin karakterinde de derin izler bırakıyor aslında bu hatalar. Ama bence asıl olması gereken şey, her şeye rağmen bu hatayı fark edip kendinle yüzleşmek ve o yanlış yapılan hatadan hemen dönmek..

Hepimizin hayatta büyük yanlışları olmuştur ve oluyor ,olacaktır da ama bu yaptığımız hataya göre hayatımız yön değiştiriyor.Bunun farkına varmak için biraz geç kalsakta.. Ve şimdi ben bir hata yaptım ve hatamı da çok iyi biliyorum.

İtiraf ediyorum;

Yaşımdan mı yoksa hayatta yaşadığım tecrübelerden almadığım derslerden mi bilmem. Ama her gün bir tık daha olgunlaştığımı biliyorum. Ve bu hatalarında beni daha fazla olgunlaştıracağını. Bu satırları yazarken bu yaşıma dek ilk kez gerçekten hislerimin beni götürdüğü yerde olduğumu hissettim. Normalde kadere inanmayan bir insan olarak,bu sefer bunun kader olduğunu hissediyorum.

İtiraf ediyorum;

Bana tüm kalbiyle gelen,yalansız,dolansız ve hayatımda yer edinmeye çalışan bir insana yalan söyleyerek hayatımın yanlışını yaptığımı biliyorum. Bunu düzeltemeyeceğimi de biliyorum. Bu sefer gerçekten bildiğim şeyleri yazıyorum. Herkes ikinci bir şansı hak eder diye bir söz var biliyorsunuz ama bazı hataların da telafisi yok maalesef 🙂 Sanırım o hatalardan bir tanesi benim yaptığım.

İtiraf ediyorum;

Hayatımda daha çok hata yapacağımı,daha çok büyüyeceğimi ve hayatımda bir sürü şeyin değişeceğini biliyorum. Ama yaptığım hatalardan ders alacağımı ve beyaz,pembe,siyah o yalana ne derseniz deyin onun olmaması gerektiğini tekrar tekrar öğrendim.

İtiraf ediyorum;

Aslında çok anlık olan ve kontrolüm dışında olan bu hatayı kabulleniyorum ve bu hayatımda gerçekten bir iz bıraktığını hissediyorum.

İtiraf ediyorum;

Bazen hayatta şans mı kader mi dersiniz bilmem,bir şey çıkagelir ve kaybetmekten ne kadar korkarsanız,o kaybetme durumuna o kadar da yakınlaşıyorsunuz. Ben hayatımdaki güzel şeylerin, güzel insanların kıymetini bir kez daha öğrendim.

İtiraf ediyorum;

Utandım. Hatta belki de asla yüz yüze gelemem. Benim için düzeltemeyeceğimi bilsem de yaptığım hatanın farkına vardığımı ve bunu kendi karakterimde,kendi içimde düzeltmezsem beni yine yanlışa sürükleyeceğini biliyorum, bunu öğrendim.

İtiraf ediyorum;

Şansımı belkide kaderimi ittiğimi hatta hayal kırıklığı yaşattığımı biliyorum. Uzun lafın kısası her hatamdan ders almam gerektiğini ve asla yalan,dolanla bir yere varılmayacağını öğrendim. Her ne kadar gideni geri getiremeyeceğimi ve o hayal kırıklığını tamir edemeyeceğimi bilsem de yine de içimi dökmek istedim…

27.06.2020

.

.

Hatalarımı öğrenmem konusunda beni etkileyen birkaç satır;

“Her hatanın geri dönüşü vardır. Hem de hepsinin. Önemli olan senin geri dönmek mi, yoksa takılıp kalmak mı istediğin.”

“Hataları saklamak, düzeltmekten daha çok acı verir.” Benjamin Franklin

“Bazı hataları erken yapmanın, hayatınıza çok büyük yararları olacaktır.” Henry Huxley

“Birinin yalan söylemesine kızmam da yalan söylerken yakalanacak kadar salak bir insanın beni kandırmaya çalışmasına kızarım.”
Sigmund Freud”

“Hayatta bulabileceğiniz en doğru kişi, sizi tüm hata ve eksiklerinizle sevebilecek olan kişidir.” –Away We Go

(Visited 43 times, 1 visits today)

YORUM YAP