Ülkemizde büyük bir gerginlik ve trajedi yaşanıyor şu anda..

Bir çok doktor koronavirüsünün bulaşmaması için bangır bangır EVDE KALIN diyor.

Sadece çok acil durumlarda çıkmamız gerektiği ve karantina altına alınma durumumuzun olduğu gündemdeyken, ülkemizde de ayrıca bir çok olay oluyor.

Her yerde virüs var..

Her yerde Korona var..

Her yer kolonya kokuyor..

Peki sizce ne olacak? Yeterince önlem alınıyor mu? Sonumuz İtalya gibi mi olacak? Ne dersiniz??

Yoksa Kore gibi ölüm sayısını en aza indirip, gerekli önlemleri 100 milyar lira ayırdığımız bütçemizle alacak mıyız?

Aşı üretildiğine dair türetilen iddialar var ne kadarı doğru bilinmez ama, bu virüs salgını ne zaman bitecek ve ne zaman rahat nefes alacağız merak ediyorum..

Ayrıca Türkiye’ye bu kadar göç varken ve bütün kapılarımızın tüm dünyaya açık oluşuyla nasıl az vaka açıklandığını da merak ediyorum!

İster koronavirüsün Çin’in ‘biyolojik savaş programı’ ile bağlantılı olduğunu söyleyenler olsun, ister ABD’nin ticaret savaşlarında Çin’i durdurmak için bu virüsü kullandığını söyleyenler olsun, aslında bütün komplo teorileri bizi nasıl bir sistemde yaşadığımızı ve bu sistemin faktörlerinin  neler yapabileceği konusunda düşünmeye sevk ediyor.

Çünkü koronavirüs üzerine söylenenlerin komplo teorileri olması, emperyalistlerin paylaşım mücadelesinde rakiplerini alt etmek için her yolu mubah gördükleri, yalanlar üzerinden milyonlarca insanın yaşamına mal olan savaşları başlatmaktan çekinmedikleri gerçeğini değiştirmiyor biliyorsunuz…

Ayrıca ülkemiz içinde gelen son dakika haberlerine göre; benzine 16 kuruş, motorine 20 kuruş indirim gelmiş.. Sanki evimizden çıkabilecekmişiz gibi!

Bunun yerine 20 maddelik bir bildiri yayınlanıyor ve sadece işverenlerin lehine.. Halka daha yararlı olmak için verilen bir karar görememekle birlikte umarım ki bu felaketin en yakın zamanda aşısı bulunur da, kimse sevdiklerini kaybetmez..

(Visited 86 times, 1 visits today)

YORUM YAP